Blízke okoliE

Cyklotrasa – Ružomberok- Korytnica (25 km) sa nachádza 50m od chaty.

Brankovský vodopád - sa nachádza na západnom okraji Nízkych Tatier prí ústí do Revúckej doliny.  Výškou 55 m je najvyšším vodopádom v Nízkych Tatrách a druhým najvyšším na Slovensku.

Donovaly - Horská rekreačná obec (850 m) západnej časti Nízkych Tatier rozložená v širokom sedle na hlavnej ceste z Banskej Bystrice do Ružomberka. Leží v ochrannom pásme NAPANT-u v blízkosti národného parku Veľká Fatra a je dôležitým strediskom letnej a zimnej rekreácie. Letné atrakcie: habakuky, lezecká stena, sánkarská dráha

Smrekovica  - nachádza sa v národnom parku Veľká Fatra, vo výške 1428 m n.m , ponúka široké spektrum činností pre aktívny i pasívny oddych. Krásne prírodné scenérie a liečivý pokoj vyčarujú príjemnú atmosféru v každom ročnom období.

Vlkolínec – živá obec pamiatkovej rezervácie ľudovej architektúry, zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO

Mesto Ružomberok - centrum dolného Liptova

Ski- bike park Malinô Brdo - Moderné lyžiarske stredisko Ružomberok-Malinô Brdo, ktoré leží nad mestom Ružomberok ponúka návštevníkom bohaté športové vyžitie najmä počas zimnej sezóny.

Ginoparadise - /termál park Bešeňová/, celoročný areál vodnej zábavy a športu

Tatralandia - Tatralandia Holiday Resort je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy

Kúpele Lúčky - patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku, nachádzajú sa 14 km od Ružomberka. Na rozhraní Oravy a Liptova, v prekrásnom prostredí Chočských vrchov nájdete tiché rodinné prostredie, kvalifikovaný príjemný personál a liečivú vodu vhodnú na liečbu ženských ochorení, chorôb pohybového ústrojenstva, nervových ochorení a chorôb z povolania.

Demenovské jaskyne - Demänovský jaskynný systém, vytvorený riečkou Demänovkou na pravej strane Demänovskej doliny v Nízkych Tatrách, je v súčasnosti najdlhšou speleologicky prepojenou krasovou sústavou na Slovensku. Dĺžka doposiaľ zameraných častí je 35,2 km

Plte na váhuSplavte so svojimi deťmi časť našej najdlhšej rieky Váhu.

Likavský hrad - Hrad postavili v čase medzi 1335-1341. Mal strážiť priechod cez Váh pri Ružomberku a významnú cestu z Považia na Oravu a do Poľska.

Havránok - Archeoskanzen Havránok je najvýznamnejšia archeologická lokalita na Liptove. Navštíviť ho znamená jedinečnú príležitosť dotknúť sa našej najstaršej histórie.

Liptovská mara- Liptovská Mara bola vybudovaná v rokoch 1965 až 1975. Rozloha vodného diela je 22 km2 a maximálna hĺbka 43 m. Vďaka svojej veľkosti si právom zaslúži prívlastok -  Slovenské alebo Liptovské more. 

NP Veľká Fatra - leží v severozápadnej časti stredného Slovenska. Rozprestiera sa v regiónoch Turiec, Liptov a Banská Bystrica. Patrí medzi naše najväčšie a najvyššie pohoria. Najvyšší vrchol Ostredok dosahuje 1592 m n. m.

Tip na výlet: Krížna (1 574 m n. m.), Borisov (1 509,5 m n. m. ), Ploská(1 532 m.n.m.), Rakytov (1 567m.n.m.)

NP Nízke Tatry - Pohorie Nízke Tatry sa tiahne v dĺžke 95 km smerom zo západu na východ medzi údoliami Váhu a Hrona. Hlavný hrebeň dosahuje štyrmi vrcholmi výšku vyše 2 000 m. Najvyšší vrch je Ďumbier (2 043 m).

Tip na výlet: Prašivá (1 651,8 m n. m.), Magurka, Salatín (1 630,2 m n. m.), Chabanec

Západné tatry Západné Tatry sa rozkladajú na ploche 400 km2 a sú druhým najvyšším horstvom na Slovensku. Najväčšia časť pohoria sa nachádza na Liptove, menšia časť na Orave a asi štvrtina územia v Poľsku.

Lyžovanie

Ski - bike park Malinô Brdo

Park snov Donovaly

Jasná

Kubínska hoľa